POZNAJMY SIĘ

Zespół Pulmag

Ośrodek Badań Klinicznych i Diagnostyki Pulmonologicznej PULMAG powstał z połączenia zaangażowania, doświadczenia klinicznego i zacięcia naukowego. Jesteśmy zespołem, który chętnie stawia czoła nowym wyzwaniom.

W swojej działalności wykorzystujemy najnowsze techniki diagnostyczne, szkolimy się nieustannie i doskonalimy nabyte umiejętności.

Chcemy również – wraz z Państwem – uczestniczyć w kreowaniu nowoczesnej medycyny. Nasi Pacjenci, dzięki aktywnej działalności Ośrodka Badań Klinicznych, mają dostęp do bezpiecznych nowatorskich terapii, które niejednokrotnie zmieniają utarte ścieżki w algorytmach leczniczych.

dr n. med. Grzegorz Gąsior

Nadzorujący Ośrodek Badań Klinicznych

Absolwent Śląskiego Uniwersytetu Medycznego z 2002 roku, stopień doktora nauk medycznych uzyskałem w 2010 roku. Byłem wieloletnim pracownikiem oddziału pneumonologii Śląskiego Uniwersytetu Medycznego, współtworzyłem zespół lekarski oddziału chorób płuc Zagłębiowskiego Centrum Onkologii Szpitala Specjalistycznego im. Sz. Starkiewicza w Dąbrowie Górniczej oraz Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 5 im. Św. Barbary w Sosnowcu.

Jestem autorem i współautorem kilkunastu publikacji z zakresu pulmonologii w prasie medycznej oraz współautorem tłumaczeń kilku podręczników dotyczących chorób płuc.
Stale podnoszę swoje kompetencje zawodowe poprzez regularne uczestnictwo w krajowych i międzynarodowych konferencjach i szkoleniach specjalistycznych organizowanych między innymi przez Europejskie Towarzystwo Oddechowe.

Prywatnie meloman, miłośnik sportu, podróży i architektury dworsko-pałacowej.

lek. med. Marzena Kociołek

Specjalista chorób płuc, specjalista chorób wewnętrznych

Jestem absolwentką Wydziału Lekarskiego ŚAM z roku 2000, w 2007 roku uzyskałam tytuł specjalisty chorób wewnętrznych, w 2014 roku – specjalisty chorób płuc.

Doświadczenie zawodowe zdobywałam m. in. na Oddziale Gruźlicy i Chorób Płuc Centrum Pulmonologii i Torakochirurgii w Bystrej. Obecnie pracuję w Szpitalu Chorób Płuc w Siewierzu. 
W swojej pracy szczególnie interesuję się problemem diagnostyki i leczenia obturacyjnego bezdechu sennego, a także przewlekłą niewydolnością oddechową i zastosowaniem nieinwazyjnej wentylacji mechanicznej. Odbyłam wiele szkoleń w tym zakresie, akredytowanych przez Polskie Towarzystwo Chorób Płuc i Europejskie Towarzystwo Oddechowe, a na co dzień współpracuję z Zespołami Domowej Opieki Respiratorem. Zgłębiam również tajniki USG klatki piersiowej, ciągle doskonaląc technikę badania.

Poza godzinami pracy relaksuję się przy muzyce, tworząc kwiaty z foamiranu. Uwielbiam scrapbooking.

justyna torbus

Justyna Torbus

Koordynator

GALERIA

PULMAG

GARŚĆ CIEKAWYCH INFORMACJI

Na Naszym Blogu